top of page

HAKKIMDA

KİLOMETRE TAŞLARIM

1969 yılında İstanbul'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimin ardından girdiğim İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra; önce Para ve Banka, ardından Finans ve daha sonra da Uluslararası İktisat alanlarında Yüksek Lisans'larımı tamamladım. Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği alanında ise doktora gerçekleştirdim. Hayatımda 2019 yılında iki önemli yenilik oldu. İlki Mentor Grubun (GÜmrükleme & Lojistik) ortağı oldum. Sonrasında ise DIŞYÖNDER'in (Dış Ticarete Yön Verenler Derneği) Kurucu Başkanlığını üstlendim.

GIDH2738.JPG
ÇOCUK OLMADAN BÜYÜK OLUNAMIYOR.
LUNS9337.JPG
ARADA UYUMAK DA LAZIM...

1988 yılında daha üniversitede okurken çalışmaya başladım. Neden bilemiyorum ama yerimde rahat duramadım. 2 yıl bir firmada çalıştım, firma kapandı, genç yaşta işsiz kalmayı ve alacaklarımı alamamanın ne anlama geldiğini öğrenmek zorunda kaldım..

Daha sonra bir tekstil firmasının dış ticaret departmanında buldum kendimi ve galiba mesleğim bu olmalı dedim. 11 yıl aynı firmada görev yaptım. Bir Holding'e bağlıydık ve ben Holding'in tüm Dış Ticaret'inin başına yükseldim. O gün için zirve oydu...

IMG_1406.JPG
VE TABİİ MAÇA DA GİTMEK...
IMG_9257.JPG
HEPSİNİN SONUNDA DA BİR ŞEYLER ELDE ETMEK...

2001 yılından itibaren Ekol Lojistik A.Ş.'de Genel Koordinatör ve Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendim. 2009'a kadar görevimi sürdürdüm. Yine rahat duramadım, bir lojistik şirketine ortak oldum, aynı zamanda danışmanlıklara ağırlık verdim ve Yardımcı Doçent olabilmek için bir Üniversite'nin kadrosunda da yer aldım. 2013'de ortaklıktan ayrıldım, çünkü yine bir 5 yıl daha geride kalmıştı. Sonrasında tümü ile danışmanlık, TV programcılığı, akademisyenlik ve AB müzakere sürecine destek veren görevlerde bulundum.

Ülkemizin dış ticaretini arttırabilmesi konusunda sonuna kadar yer almaya kararlıydım.

2014'de Türkiye'nin büyük firmalarından birinin CEO'luk teklifini kabul ettim. 2019 Eylül'de ise 5 yılın sonunda, bugün halen bünyesinde Gümrük Müşavirliği, Dış Ticaret danışmanlığı ve Lojistik hizmetleri olan Mentor gruba ortak oldum. Bloomberg ve NTV'deki dış ticaret programlarının birbilenliğini yaptım, halen Dünya Gazetesi'nde köşe yazarlığı, Kültür ve İstinye  Üniversiteleri'nde Akademisyen olarak görevlerimi sürdürüyorum. 1995'de ARC Eğitim Danışmanlığın kurucuları arasında yer alırken, 1997'de evlendim, 1998'de oğlum, 2002'de ise kızım dünyaya geldi. Boş kaldıkça kitap yazdım, 5 kitabım oldu. 2019'da ise Dışyönder Kurucu Başkanı olarak hayata geçti.

bottom of page